Şimdi yükleniyor

Deprem’in Düşündürdükleri…

ahmet kiymaz 99

Deprem’in Düşündürdükleri…

Türk milleti, tarih boyunca hep dar ve zorlu geçitten geçmiştir. Rahat ettiği, mücadelesiz dönemler yok gibidir. Hangi coğrafyada olunursa olunsun, insanlık yararına Türk töresi yaşatılmıştır. Bu törede adalet, insan hakları, misafirperverlik, cihana nizam getirme gibi temel özellikler her zaman vücut bulmuştur. Bununla birlikte şeytan taraftarları da her dönem ve her coğrafyada Türk töresini yıkmak için gayret sarf etmiştir. Açık düşman niteliği ile savaşlardan kaçınan şeytan taraftarları, son yüzyıllarda bizden gibi görülen, bizim gibi konuşan, bizim gibi inanan, bizim gibi duran niteliklere bürünmüşler, kendilerine ustaca maskeler yapmışlar; ama asla bizden olmamışlar ve Türk töresi ile sinsice savaşmışlardır. Özellikle felâket dönemlerinde…


Akl-ı selim her bir vatandaşımızın yüreği yandı. 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen yüksek şiddetli iki depremle on binlerce insanımızı kaybettik, on binlerce binamız çöktü, yüz milyarlarca maddi kaybımız bulunmakta…

Giden canlar dönmeyecek. Rabbimiz, tüm vefat etmiş insanlarımızın mekânını cennet etsin. Geride kalan ailelerine yüksek sabır versin. Tüm yaralı insanlarımız şifa bulsun. Acımız, yaramız büyük. İnşallah, toparlanacağız. Sabırla, ferasetle, yüksek dayanışma içinde bu felâketin üstesinden de inşallah geleceğiz.
Depremin 2. ve özellikle 3. gününden sonra, devlet bütün imkânlarını seferber etti. Ama devleti ayakta tutan, varlığının esas sebebi aziz Türk millet ise -devletimizin kurumlarından ziyade ve daha öncesinde- çöken binalarda canhıraş kurtarma faaliyetlerine girişti.

Yüce Rabbimiz, aziz Türk milletini ve onun devletini korusun ve yüceltsin. Aziz Türk milletinin içine sızmış; hain, sinsi akbaba ve çakalların soyunu kurutsun. Deprem kargaşasında fırsatlar bulup enkazlarda değerli eşyalara el koyan, marketleri yağmalayan istismarcılar her felâket döneminde görüle gelmiştir. Nitekim Kahramanmaraş merkezli deprem bölgesinde de bu tipten akbabaları görmek milletimizi derinden üzmüştür. Neyse ki sayıları fazla olmayan bu fırsatçılar yakalanarak adalete teslim edilmiş ve yağmalamaların önüne geçilmiştir. Emniyet mensuplarımızla birlikte duyarlı vatandaşlarımızın gayretleri unutulamaz.

dergi satin al 2