Şimdi yükleniyor

Bandırma Füze Kulübü

fuze klubu

Bandırma Füze Kulübü

Takvimler 1950’lileri gösterdiğinde uzaya karşı merak ve ilgi üst seviyeye çıkmış, başta Amerika Birleşik Devletleri ile Sovyetler Birliği olmak üzere Avrupa’dan Asya’ya kadar pek çok ülkede uzay programları başlatılıp bilinmezlerle dolu semanın ötesine geçebilmek için kıyasıya bir mücadeleye girilmişti. Yıl 1957’ye geldiğinde ise SSCB, Sputnik’le uzaya roket gönderen ilk ülke olarak ipi göğüslemiş, ardından ABD ikinci olarak tarihe geçmişti.

İşte bu yıllarda Bandırma’da yaşayan liseli gençler ve arkadaşları, Sputnik’ten ilham alarak hayallerini fezaya taşımış, ne uzay programı ne devlet desteği ne de maddi güçleri olmadan imkânsızı başarmak için uzaya roket göndermek üzere “Bandırma Füze Kulübü”nü kurmuşlardı.

Yönetmen: Ömer Faruk Sorak
Yapımcı: Mustafa Uslu
Dağıtım: CGV Mars Dağıtım
Yapım: Dijital Sanatlar
Müzik: Yıldıray Gürgen
Senaryo: Mert Dikmen, Mustafa Uslu, Ayberk Olgay
Oyuncular: Alina Boz, Deniz Can Aktaş, Erkan Kolçak Köstendil, Atay Yıldız, Aslı Bekiroğlu, Görkem Sevindik, Öykü Gürman, Tolga Canbeyli, Gökhan Yıkılkan, Bahtiyar Engin, Ahmet Saraçoğlu, Altan Erkekli, Nizam Namidar, Bülent Alkış, Başak Akan, Çiçek Açar, Hande Oktan, Asaf Doğan, Özkan Ayalp, Ayhan Pekbilgin, Emre Yılmaz, Cemalettin Çekmece, Bartu Mutlu, Kayra Orta, Mustafa Konak