Şimdi yükleniyor

Yunus Emre Enstitüsü Başkanı SUBÜ Konuşmaları’nda

yunus emre enstitusu baskani subu konusmalarinda

Yunus Emre Enstitüsü Başkanı SUBÜ Konuşmaları’nda

SUBÜ Konuşmaları’nın 39’uncu konuşmacısı ‘Dünyada Türk Kültürünün Tanıtımı ve Yurt Dışı Eğitim Kurumları’ başlıklı söyleşiyle Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş olacak.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) tarafından düzenlenen SUBÜ Konuşmaları’nın 39’uncu konuşmacısı Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş olacak. ‘Dünyada Türk Kültürünün Tanıtımı ve Yurt Dışı Eğitim Kurumları’ başlıklı söyleşinin moderatörlüğünü SUBÜ İletişim Koordinatörü Öğretim Görevlisi Halid Özgür gerçekleştirecek. Söyleşide Yunus Emre Enstitüsü’nün etki alanı, faaliyetleri, Türk kültürünün tanıtımına sağladıkları katkılar ve çalışmalar ile yurt dışında bulunan eğitim kurumlarının önemi üzerinde durulacak. 7 Aralık Çarşamba günü saat 14.00’te gerçekleştirilecek söyleşi, üniversitenin YouTube kanalı SUBÜ Haber’den canlı yayınlanacak.

Prof. Dr. Şeref Ateş kimdir?
1964 yılında Malatya’da dünyaya gelen Prof. Dr. Şeref Ateş, çocukluk ve gençlik yıllarında Türkiye ve Almanya’da yaşadı. Lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi’nde tamamladı. Akademik kariyerine Gazi Üniversitesi’nde başladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Batı Dilleri ve Edebiyatları alanında yüksek lisans yaptı. İkinci doktorasını Almanya Marburg Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi Ana Bilim Dalı’nda tamamladı. Akademik kariyerini Türkiye’de ve yurt dışında farklı üniversite ve araştırma kurumlarında sürdürürken birçok ulusal ve uluslararası projede görev aldı. 2011 yılında profesör unvanını almasının ardından Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde öğretim üyeliği yaptı. 2016 yılında Başkan olarak atandığı Yunus Emre Enstitüsü’ndeki görevini hâlâ sürdüren Ateş’in uzmanlık ve çalışma alanları arasında; uluslararası ilişkiler, kültür-diplomasi, bilim diplomasisi, medeniyet ve sanat, medya-iletişim, çok kültürlülük, kültür-siyaset ilişkisi, Türkçenin öğretimi ve sivil toplum örgütleri bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası yayınları bulunan Ateş, aynı zamanda farklı bilimsel ve sosyal kurumlarda aktif olarak rol almaktadır. Evli ve dört çocuk babasıdır.