Şimdi yükleniyor

“Türk Devletlerinin Demiryolu Bağlantısı: Fergana Vadisi – Anadolu”” başlıklı Uluslararası Foruma Davet

turk devletlerinin demiryolu baglantisi fergana vadisi

“Türk Devletlerinin Demiryolu Bağlantısı: Fergana Vadisi – Anadolu”” başlıklı Uluslararası Foruma Davet

Türk Devletleri Teşkilatı (TDT), kendi kargo terminallerine sahip büyük lojistik merkezlerini, Üye ve Gözlemci Devletlerde faaliyet gösteren önde gelen ihracatçıları ve üreticileri 27 Nisan 2023 tarihinde Özbekistan’ın Fergana kentinde Fergana Bölge Belediyesi işbirliği ve özel sektör ortaklığıyla düzenlenecek olan “Türk Devletlerinin Demiryolu Bağlantısı: Fergana Vadisi – Anadolu” başlıklı Uluslararası Foruma davet etmekten memnuniyet duyar.

Forum, demiryolu idarelerini, kendi kargo terminallerine sahip büyük lojistik merkezlerini ve önde gelen ihracatçı ve üreticileri bir araya getirerek, Kırgızistan ve Özbekistan’ın çeşitli bölgelerini kapsayan Fergana Vadisi ile Anadolu arasındaki demiryolu taşımacılığı bağlantısının fırsatları ve zorlukları hakkındaki perspektiflerini ele almayı ve paylaşmayı amaçlıyor. Forumda ayrıca Türk Devletleri ve üçüncü ülkelerden üst düzey lojistik şirketleri de yer alacaktır.

Fergana Belediyesi katılımcılar için yerel ulaşım ve yemek hizmeti sağlarken, katılımcılar kendi uluslararası ulaşım ve konaklamalarından sorumlu olacaklardır. 

Foruma katılım ve başvurular rakhmatov@turkicstates.org adresine yapılabilir.
Forumun taslak programı bu bağlantıda sunulmaktadır: https://www.turkicstates.org/assets/pdf/haberler/program-2880-176.pdf