Şimdi yükleniyor

Prof. Dr. Ruhi Ersoy: “Türkiye’nin başını kaldırmasına tahammül edemiyorlar”

prof dr ruhi ersoy turkiye nin basini kaldirmasina 2

Prof. Dr. Ruhi Ersoy: “Türkiye’nin başını kaldırmasına tahammül edemiyorlar”

Ankara Hacı Bayram Veli (AHBV) Üniversitesi Öğretim Üyesi, TBMM 25. ve 26. Dönem Osmaniye Milletvekili ve MHP Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Ruhi Ersoy, “Türkiye Yüzyılı” etkinlikleri kapsamında Kayseri Üniversitesinde  “Türk Dünyası ve Lider Ülke Türkiye Üzerine Düşünceler” konulu konferans verdi.

Kayseri Üniversitesi 15 Temmuz Yerleşkesindeki Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansa, Prof. Dr. Ruhi Ersoy, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa’nın yanı sıra Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cengiz Yılmaz, Kayseri İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Dr. Yüksel Yiğit, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak, Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı Ali Çelik ile çok sayıda protokol, akademisyen, öğrenci ve davetli katıldı.

abc2814e 7ed3 40d6 b750 47088092b03c

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinliğin açış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, başta konferansın konuşmacısı Prof. Dr. Ruhi Ersoy ile salondaki davetlilere etkinliğe katılımlarından dolayı teşekkür etti.

f432b048 8a1d 46ce 8305 e1f9641f40f3

Konuşmasında Türkiye Yüzyılı kavramına vurgu yapan Rektör Karamustafa, “Bizler bu coğrafyada 3 büyük devlet kurmuş bir milletiz. Son devletimiz olan Türkiye Cumhuriyeti’ni bu coğrafyada 900 yıl yaşadıktan sonra geçen yüzyılın başında kurduk. Geçen yüzyılda büyük tecrübeler elde ettik ve bu coğrafyada lider ülke olma yolunda önemli yere geldik. Bugün enerji başta olmak üzere birçok alanda yaptığı çalışmalar ve ataklarla günümüzde artık Türkiye eksenli güven, huzur ve refah halkası konumunda olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Türkiye Yüzyılını idrak ediyoruz. Tabiki Türkiye Yüzyılı dediğimizde bizler bunu sadece Türk Dünyası anlamında idrak etmiyoruz. Bugün Türkiye sadece Avrupa, Ortadoğu coğrafyasında değil, sadece Türk Dünyası, Türki Cumhuriyetleri ile değil, dünyada politik, iktisadi, teknolojik ve ekonomik alanlarda da önemli bir konuma gelen ülke durumundadır. Türkiye’miz artık takip eden ülke konumundan takip edilen ülke konumuna evirilmiştir, evirilmektedir. Dolasıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği, devlet büyüklerimizin çalışmalarıyla artık önemli bir konumdadır. İşte bundan dolayı Türkiye Cumhuriyeti Devleti birinci yüzyılını tamamladığı, ikinci yüzyılını ise idrak ettiğimiz bu dönemde Türkiye Yüzyılı olarak damgasını vurmaktadır” diye konuştu.

Karamustafa’nın konuşmasının ardından AHBV Üniversitesi Öğretim Üyesi, TBMM 25. ve 26. Dönem Osmaniye Milletvekili ve MHP Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Ruhi Ersoy, “Türk Dünyası ve Lider Ülke Türkiye Üzerine Düşünceler” konulu konferansını verdi.

5573f031 d2e3 408c b40c 71758dad7d18

Konferansında dünyada kurulan Türk Devletlerinden ve dünyada kurduğu medeniyetlerden bahseden Prof. Dr. Ruhi Ersoy, tarih boyunca Türk Milleti üzerine oynanan oyunlardan bahsetti ve köklü geçmişe sahip Türk Milletinin her seferinde üzerine oynanan oyunları bozmasını bildiğini belirtti.

Özellikle 15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe girişimin ardından Türkiye Cumhuriyeti Devletinin toparlanmasından ve atağa geçmesinden söz eden Prof. Dr. Ruhi Ersoy, Türkiye’nin bu atakla bugün bölgesinde sözü dinlenen, güçlü ve lider ülke konumuna geldiğini söyledi.

“Türkiye’nin başını kaldırmasına tahammül edemiyorlar”

Prof. Dr. Ruhi Ersoy, Savunma sanayine Türkiye’yi girdirmeyip, adeta pazar gibi gören bir zihniyetin olduğunu ve bu zihniyetin Türkiye’nin başını kaldırmasına tahammül edemediğini söyleyerek, “Dizimize, dirseğimize vurmaya çalışıyorlar. Bütün bunların içerisinde de başta milli silahlarımız olmak üzere enerji politik bizim son zamanlarla geldiğimiz önemli bir hamledir. TÜBİTAK’da bilim yapan çocuklar bazı konuların farkına varınca ya uçakları düşürülmüş ya da intihar süsü ile öldürülmüş. Bunların hepsi ortaya çıktı. Bunları yapan alçakların kimler olduğu ortaya çıktı. Bütün bunlardan sonra bu memlekette biz ne yapabiliriz diye her şeyi batıya teslim edenler kendine geldikçe o anaların aslanlar doğurduğunu, mühendisler doğurduğunu, nasıl vatan evlatları doğurduğunu zaman gösterdi. İşte o zamanlar enerji politikle ilgili Türkiye’de Karadeniz havzası, münhasır ekonomik işbirliği anlaşması ve Türkiye’deki maden, gaz rezervleri ile ilgili bu çalışmalar neden daha önce yapılmıyordu? Niye 15 Temmuz’dan sonra bunlar ortaya çıktı. Bunları çıkartmaya fırsatımız yoktu. Yani şeytan taşlamaktan tavaf yapmaya vakit yoktu” ifadelerini kullandı.

Konferansın sonunda Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Prof. Dr. Ruhi Ersoy’a plaket takdim etti.

Etkinlik toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.