Şimdi yükleniyor

Kabil’de Değerler Eğitimi Semineri Düzenlendi

kabilde degerler egitimi semineri duzenlendi

Kabil’de Değerler Eğitimi Semineri Düzenlendi

Afganistan’ın başkenti Kabil’de Yunus Emre Enstitüsü tarafından üniversite öğrencilerine yönelik “Değerler Eğitimi” başlıklı seminer düzenlendi.

Kabil Yunus Emre Enstitüsü, her ay farklı bir üniversitenin ev sahipliğinde “vatanseverlik, vefa, sorumluluk, ümit, sevgi-saygı, birlik-beraberlik, adalet, doğruluk, merhamet ve sabır” temaları çerçevesinde “Değerler Eğitimi” seminer serisini düzenlemeye devam ediyor.

Kabil Eğitim ve Öğretim Üniversitesinde gerçekleştirilen “Değerler Eğitimi” adlı seminerde “sabır” konusu ele alındı. Alanında uzman araştırmacı ve yazarların verdiği eğitime yaklaşık 100 Afgan öğrenci katıldı.

Yunus Emre Enstitüsünden İki Ülkenin Ortak Kültürel Değerlerine Önem Vurgusu

Kabil Yunus Emre Enstitüsü Koordinatörü Hüseyin Güngör, programda gerçekleştirdiği konuşmada “Kabil’de Türkçenin tanıtılması ve öğretilmesine yönelik gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimizde olduğu gibi iki ülkenin ortak kültürel değerlerinin ele alındığı etkinliklerimizin de bizim için ayrı bir önemi var.” değerlendirmesinde bulundu.

Kabil Eğitim ve Öğretim Üniversitesi Rektörü Said Beşir Ağa Haşimi ise konuşmasında, öğrencilere farklı eğitim alanlarında çeşitli imkânlar sunmanın görevleri olduğunu ifade ederek “Değerler Eğitimi” başlıklı seminer için Kabil Yunus Emre Enstitüsüne teşekkürlerini iletti.

Kaynak: YEE