Şimdi yükleniyor

“Fındık Hasat Şenliği” Başlıyor

giresun belediyesi bu yil da findik hasat senligi gelenegini surduruyor2

“Fındık Hasat Şenliği” Başlıyor

Giresun Belediyesi tarafından Karadeniz Bölgesi’nin ve Giresun’un altın markası fındık için bu yıl 2’ncisinin düzenleneceği ‘Fındık Hasat Şenliği’ organize edilecek.

Giresun’da 2. Geleneksel ‘Fındık Hasat Şenliği’ 8 Ağustos Salı günü Kavaklar Mahallesi Karadağ Mevkiindeki fındık bahçesinde gerçekleşecek.

Fındık hasat döneminin başlaması nedeniyle düzenlenecek olan etkinlik saat 13.00’da başlayacak. Programda ise açılış, halk oyunları, yerel ürünlerden oluşan ikramlar ve kemençe atma türküler yer alacak.

Ayrıca, aynı gün akşam saat 19.00’da da Atapark’ta yöresel sanatçı konserleri düzenlenecek.

Konser programında ise Güler Öztürk, Murat Aslan, Hicabi Şenlikoğlu, Işıl Işıl, Alım Koca ve Mustafa Akbaş sahne alacak.

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU: “ÜRETİCİLERİMİZE HAYIRLI VE BEREKETLİ KAZANÇLAR DİLİYORUM”

Fındık Hasat Şenliği’nin Fındığın Başkenti Giresun’da yapılacağını kaydeden Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada: “Fındık bizim başımızın tacı. Fındık deyince Giresun’umuzda akan sular duruyor. Alın terimizin ürünü fındık için bizler de hasat öncesi ‘Fındık Hasat Şenliği’ yapıyoruz. Fındık hasat zamanının gelmiş olması sadece fındığın toplanması anlamına gelmiyor. Fındık bahçesi ile alakalı çalışmalar, fındığın toplanması ile ilgili ön hazırlıklar, fındık hasadından sonra fındığın kurutulması, fındığın satılır hale getirilmesi gibi birçok unsur da var. Tüm fındık üreticilerimize şimdiden hayırlı ve bereketli kazançlar diliyorum. Üretmenin ve ülkemize değer katmanın bereket ve heyecanını paylaştığımız tüm fındık üreticilerimizin güzel bir sezon geçirmelerini temenni ediyorum.” dedi.

Kaynak: Giresun Belediyesi