Şimdi yükleniyor

“Buğday Tanesi” Filmine Meksika’da Özel Gösterim

bugday tanesi filmine meksikada ozel gosterim

“Buğday Tanesi” Filmine Meksika’da Özel Gösterim

Buğday tarlasında çıkan bir yangın sebebiyle ellerini kaybeden Milletvekili Serkan Bayram’ın mücadele dolu hayat hikâyesini ve Türkiye Büyük Millet Meclisine uzanan kariyer yolculuğunu anlatan “Buğday Tanesi” adlı filmin son durağı Meksika oldu.

https://account.envato.com/password_resets/6Lnjt5LdJRuSoGNqYBJ6DNXbeZ2Ml3ZaSWdaRiJC?state=&to=themeforest&utm_campaign=system_email&utm_content=reset%20password&utm_keyword=sso&utm_medium=email&utm_source=password%20reset&utm_term=current%20buyer

T.C. Meksika Büyükelçiliği ve Meksika Yunus Emre Enstitüsünün iş birliğinde, Türk Hava Yollarının katkılarıyla “Buğday Tanesi” filmi Meksika’da gösterildi.

Meksika Yunus Emre Enstitüsünde gerçekleştirilen etkinliğe, T.C. Meksika Büyükelçisi İlhan Kemal Tuğ, Meksika Yunus Emre Enstitüsü Koordinatörü Salih Gültekin, Türk Hava Yolları Meksika Müdürü Ertan Alpay, Meksika’daki Türk kurumların temsilcileri ve çok sayıda Meksikalı sinemasever katıldı. Etkinliğin onur konuğu olarak filmde hayatı konu edilen Milletvekili Serkan Bayram yer aldı.

Gösterim öncesinde Meksika Yunus Emre Enstitüsünde Türkçe öğrenen kursiyerlerle bir araya gelen Serkan Bayram, kursiyerlerle Türkçe sohbet etti.

Film gösteriminin ardından konuşmalarını gerçekleştiren Meksika Yunus Emre Enstitüsü Koordinatörü Salih Gültekin, programın gerçekleştirilmesinde katkılarından dolayı Türk Hava Yollarına ve bu anlamlı gecede kendilerini yalnız bırakmayan Meksika Büyükelçiliğine teşekkürlerini iletti.

Meksika Büyükelçisi İlhan Kemal Tuğ tarafından Serkan Bayram’a Meksika’nın geleneksel sanatını yansıtan bir hediye; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığını temsilen programa katılan Sanem Arıkan’a ise Meksika’ya has bir armağan takdim edildi.

Milletvekili Serkan Bayram, filmde gösterilenlerin de ötesinde büyük bir mücadele verdiğini belirterek gençlere asla pes etmemeyi tavsiye etti. 

Etkinlik, hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

Kaynak: Yunus Emre Enstitüsü