Şimdi yükleniyor

Bosna Hersek Silahlı Kuvvetleri Mensuplarına Türkçe Sertifikaları Takdim Edildi

bosna hersek silahli kuvvetleri mensuplarina turkce sertifikalari takdim edildi

Bosna Hersek Silahlı Kuvvetleri Mensuplarına Türkçe Sertifikaları Takdim Edildi

Yunus Emre Enstitüsü, dünya genelinde Türkçeye ve Türk kültürüne ilgi duyan farklı meslek gruplarına yönelik Türkçe öğretimi faaliyetleri gerçekleştirmeye devam ediyor.

aa 20221222 29810780 29810772 turkce ogrenen bosna hersekli askerlere sertifikalari takdim edildiBosna Hersek Silahlı Kuvvetlerinde (OSBIH) görev yapan askerlerden Türkçe kursunu başarıyla tamamlayanlara sertifika töreni düzenlendi.

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’daki Rajlovac Kışlasında 22 Aralık 2022 tarihinde düzenlenen törende kursu tamamlayan 20’ye yakın askere Türkçe sertifikaları takdim edildi.

Sertifika törenine T.C. Saraybosna Büyükelçiliği Askerî Ataşesi Albay Mustafa Sıtkı Tatar, Saraybosna Yunus Emre Enstitüsü Koordinatörü Mehmet Akif Yaman, Avrupa Birliği Barış Gücü (EUFOR) ve NATO bünyesinde Bosna Hersek’te görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları, Türk kurumlarının temsilcileri ve OSBIH yetkilileri katıldı.

T.C. Saraybosna Büyükelçiliği Askerî Ataşesi Albay Mustafa Sıtkı Tatar, kurs sürecinin 2020 yılında Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteğiyle başladığını belirterek Saraybosna Yunus Emre Enstitüsü, T.C. Saraybosna Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ile Eğitim Müşavirliğinin katkılarıyla devam eden Türkçe kursuna destek veren Bosna Hersek kurumlarına teşekkür etti.

Bosna Hersek Silahlı Kuvvetleri Profesyonel Gelişim Merkezi Komutanı Albay Hazrudin Hasagiç, merkezin askerlere daha kaliteli eğitim için gerekli şartları sağlamayı amaçladığını ifade ederek Türk kurumlarının desteği ile merkezin daha iyi koşullarda hizmet verdiğinin altını çizdi.

Kaynak: https://www.yee.org.tr/tr/haber/bosna-hersek-silahli-kuvvetleri-mensuplarina-turkce-sertifikalari-takdim-edildi