Şimdi yükleniyor

Aybastı’da Başpehlivan İsmail Balaban Oldu

aybastida baspehlivan ismail balaban oldu

Aybastı’da Başpehlivan İsmail Balaban Oldu

AYBASTI’DA BAŞPEHLİVAN İSMAİL BALABAN OLDU

915’inci Aybastı Perşembe Yaylası Ordulu Mustafa Pehlivan Yağlı Güreş ve Kültür Festivali’nin başpehlivanlığını İsmail Balaban kazandı.

Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Aybastı Belediyesi ile Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu ve CW Enerji Türkiye Yağlı Güreş Ligi ortaklığında menderesleri ile ünlü 1700 rakımlı Perşembe Yaylası’nda düzenlenen festivalin son gününde finalde İsmail Balaban ile Orhan Okulu karşılaştı. Finalde, rakibi Orhan Okulu’yu mağlup eden İsmail Balaban, başpehlivanlığın sahibi oldu.

Türkiye’nin en eski festivallerinden biri olan Aybastı Perşembe Yaylası Güreş ve Kültür Festivallerinin bu yıl 915’incisi gerçekleştirildi. Güreş ve kültür festivalinin son günü binlerce vatandaş Aybastı Perşembe Yaylasına akın etti.

BALABAN:”AYBASTI BENİM İÇİN AYRI BİR YERE SAHİP”

Yoğun katılımla yapılan ve İsmail Balaban’ın galibiyeti ile sonuçlanan final maçı sonrası açıklama yapan Başpehlivan Balaban, birbirinden değerli pehlivanların yarıştığı organizasyonda elde ettiği birincilikten dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Balaban Yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bugün burada şampiyon olduğum için çok mutluyum. Birbirinden değerli Başpehlivan arkadaşlarımız ile kıyasıya mücadele ettik. Ama sonunda şampiyon olduk. Aybastı Perşembe Yaylası ve Ordu’nun benim gönlümde yeri artık bir başka. Allah beni destekleyenleri mahcup etmedi. Çok mutluyum” diye konuştu.

PERŞEMBE YAYLASININ YENİ AĞASI ENDER ŞAHİN OLDU

Öte yandan 915’inci Aybastı Perşembe Yaylası Ordulu Mustafa Pehlivan Yağlı Güreş ve Kültür Festivalinin son gününde Ağalık yarışması da yapıldı. Düzenlenen Ağalık yarışmasında 1 Milyon 162 bin TL’lik rakamı veren iş insanı Ender Şahin Perşembe Yaylasının yeni ağası oldu.

10 binden fazla vatandaşın katıldığı ve tribünlerin tıklım tıklım olduğu final sonrası, dereceye giren güreşçilere ödülleri verildi.

Kaynak: Ordu Büyükşehir Belediyesi