Şimdi yükleniyor

TİKA, Gazzeli İşçilere Kışlık Kıyafet Desteği Sağladı

tika gazzeli iscilere kislik kiyafet destegi sagladi

TİKA, Gazzeli İşçilere Kışlık Kıyafet Desteği Sağladı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), İsrail-Filistin arasındaki çatışmaların ardından çalışma izinleri iptal edilen Gazzeli işçilere kışlık kıyafet desteği sağladı.

İsrail-Filistin arasında başlayan çatışmalar sonrasında İsrail’de çalışan Gazzeli işçilerin izinleri İsrail tarafından iptal edilmişti. Bunun üzerine Batı Şeria’da mahsur kalan işçiler, Nablus ve Eriha’daki merkezlere yerleştirilmişti.

Çatışmaların başladığı 7 Ekim’den bu yana sürmekte olan zorlu koşullarda, Gazze’ye dönmelerine izin verilmeyen ve kış şartlarına hazırlıksız yakalanan işçilere, TİKA tarafından mont, içlik ve çoraptan oluşan 2.000 adet kışlık giyim seti dağıtıldı.

Mont, içlik ve çoraptan oluşan 2.000 adet kışlık giyim seti Filistin Çalışma Bakanlığı yetkililerine teslim edildi.

Eriha Valilik binasında gerçekleştirilen teslim töreninde, Eriha Valisi Yusra Svayti, Filistin Çalışma Bakanlığı Genel Müdürü Rami Mehdavi, Eriha Milli Güvenlik Komutanı Tuğgeneral Galip Aşkar, TİKA Filistin Koordinatörü Orhan Aydın hazır bulundu.

Eriha Valisi Valisi Svayti, zor günlerde gelen bu desteğin kendileri için anlamlı olduğunu belirtti.

Svayti konuşmasının devamında, şu an en büyük arzularının Gazze’de süren savaşın son bulması olduğuna işaret ederek, bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye’nin çabalarını takdir ettiklerini kaydetti.

Heyet, törenin ardından Eriha Askeri Eğitim Merkezi’nde kalan Gazzeli işçilere geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

TİKA tarafından daha önce de Gazze’deki hastane ve okullardaki binlerce ihtiyaç sahibine kateter, şırınga, neşter, platin, gazlı bez, drenaj seti; tıbbi malzemeler, hazır tüketim ürünlerinden oluşan gıda paketleri ve battaniyeler ile Batı Şeria’daki işçilere şilte, battaniye, yastık, havlu ve giysilerden oluşan malzemeler ulaştırılmıştı.

Kaynak: TİKA