Şimdi yükleniyor

‘Taşların Dili’ Sergisi, Sanatseverlerle Buluştu

taslarin dili sergisi sanatseverlerle bulustu

‘Taşların Dili’ Sergisi, Sanatseverlerle Buluştu

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen ve Sanatçı Ahmet Keleşoğlu tarafından hazırlanan ‘Taşların Dili’ sergisinin açılış töreni, 2 Ocak 2023 tarihinde Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezi Fuaye Alanı’nda gerçekleşti.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in açılışını yaptığı törene; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Akyol, akademik ve idari personel, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının üye ve temsilcileri ile basın mensupları katıldı.

Serginin 2023 yılında gerçekleşen ilk etkinlik olmasından duyduğu mutluluğu ifade eden Aldemir, “Sanatın, yerli ve milli eksende ilerlemesi toplumsal açıdan büyük bir gurur ve teşvik edici bir özgüveni ortaya çıkartmıştır. Bu amaçla toplumda sanat ve sanatçıya verilen değer her geçen gün artmaktadır.”  dedi.

Serginin en büyük özelliğinin, eserlerin tamamının deniz kenarından toplanan doğal taşlardan oluşması olduğunu söyleyen Ahmet Keleşoğlu, “Barınaklar yapıp içine girdiğimiz, duvarlar örüp kendimizi koruduğumuz, üzerine basıp yollarda yürüdüğümüz taşlar ve sonunda başucumuzda sonsuza dek bizi bekleyen taşlar, yaşamımızın tam bir parçasıdır aslında. Taşların farklı şekillere dönüşerek yaşamın bir parçasıymış gibi hareketlenmesi beni çok mutlu etmiştir.” ifadelerini kullandı.

Rektör Aldemir’e sergide bulunan tüm tasarımları ve ortaya çıkış hikâyelerini anlatan Ahmet Keleşoğlu’nun sergisi, 2-6 Ocak 2023 tarihleri arasında fuaye alanında sanatseverlere açık olacak.

Kaynak: https://www.adu.edu.tr/tr/haber/taslarin_dili_sergisi_sanatseverlerle_bulustu-1000116144