Şimdi yükleniyor

Tahran Yunus Emre Enstitüsünde Müzik Ziyafeti

tahran yunus emre enstitusunde muzik ziyafeti

Tahran Yunus Emre Enstitüsünde Müzik Ziyafeti

Yunus Emre Enstitüsü, Türkiye’nin kültürel değerlerini dünyaya anlatmak gayesiyle gerçekleştirdiği faaliyetlerinin yanı sıra Türkiye ile diğer ülkelerin kültürlerini ortak kültürel paydada buluşturuyor.

Tahran Yunus Emre Enstitüsünün ev sahipliğinde, İranlı ilkokul ve ortaokul öğrencilerinden oluşan müzik grubunun sahne aldığı etkinlikle müzik ziyafeti sunuldu.

İran’ın başkenti Tahran’da Sanatçı Hüseyin Kasımzade’nin ders verdiği öğrencilerden kurduğu müzik grubu 13 Temmuz 2023 tarihinde Tahran Yunus Emre Enstitüsünün konferans salonunda sahne aldı.

İlkokul ve ortaokul düzeyindeki öğrencilerin vurmalı ve telli çalgılar eşliğinde icra ettiği konsere Tahranlı müzikseverler ile Türk katılımcılar iştirak etti.

Grubun şefliğini de üstlenen Sanatçı Kasımzade, bu tür etkinliklere imkân sağlayarak verdiği destekten ötürü Tahran Yunus Emre Enstitüsüne teşekkürlerini iletti.

KÜLTÜREL ETKİNLİKLERLE GENÇLERE DESTEK OLUNACAK

Tahran Yunus Emre Enstitüsü Koordinatörü İbrahim Furkan Özdemir, kültürel etkinliğe ev sahipliği yapmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ortak ezgilerin seslendirildiği keyifli bir konser oldu.” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerden oluşan müzik grubuyla ikinci kez etkinlik düzenlediklerini hatırlatan Özdemir, gençlere destek olmak amacıyla bu tür etkinliklere katkı sağlamaya devam edeceklerini dile getirdi.

Kaynak: Yunus Emre Enstitüsü