Şimdi yükleniyor

Kırgızistan’da TÜRKSOY Günleri Düzenlenecek

kirgizistanda turksoy gunleri duzenlenecek

Kırgızistan’da TÜRKSOY Günleri Düzenlenecek

Kırgızistan’da çalışma ziyaretinde bulunan TÜRKSOY Genel Sekreteri Sultan Raev, Kırgız Cumhuriyeti Kültür, Enformasyon, Spor ve Gençlik Politikası Bakanı Altınbek Maksutov ile görüştü.

Bakanlıkta 27 Şubat 2023 tarihinde yapılan görüşmede Genel Sekreter Sultan Raev, bu yıl 30. kuruluş yılını kutlayan TÜRKSOY’un temel amacının Türk halklarının ortak maddi ve kültürel değerlerini korumak ve geliştirmek olduğunu belirterek, 30 yıldır bu amaçlar uğrunda özveriyle çalıştıklarını dile getirdi. 

TÜRKSOY’un 30. Yılı münasebetiyle devlet düzeyinde bir dizi etkinlik düzenleneceğini de kaydeden Sultan Raev, planlanan etkinlik program taslağını Bakan Altynbek Maksutov’a sundu.

Altynbek Maksutov da Türk Dünyası’nın kültür ve sanatını yücelten uluslararası öneme sahip Teşkilatın 30. Yıl etkinliklerini destekleyeceklerini vurgulayarak, üst düzey katılım sağlanması için çalışmaları sürdürdüklerini bildirdi.

Görüşmede, Teşkilatın 30. yılı çerçevesinde düzenlenecek TÜRKSOY günlerinin üye ülkelerde ve dışındaki ülkelerde de gerçekleştirileceği belirtildi.