Şimdi yükleniyor

ITC Yetkilileri ve Türkmeneli TV Temsilcileri Yalçın Topçu’yu Ziyaret Etti

itc yetkilileri ve turkmeneli tv temsilcileri yalcin topcu yu ziyaret etti

ITC Yetkilileri ve Türkmeneli TV Temsilcileri Yalçın Topçu’yu Ziyaret Etti

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Türkiye Temsilcisi Kutluhan Yayçılı ve Türkmeneli Televizyonu Genel Müdürü Gazeteci Mehmet Hanefi Uzunçam, Türkiye Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu ile görüştü.

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Türkiye Temsilcisi Kutluhan Yayçılı ve Türkmeneli Televizyonu Genel Müdürü Gazeteci Mehmet Hanefi Uzunçam, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Türkiye Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla “Bir ülkenin, yerli ve milli, doğru, objektif ve tarafsız, özel hayata ve kişilik haklarına saygılı, devletinin, milleti ve vatanı ile bölünmez bütünlüğü ve milli çıkarları konusunda duyarlı bir basını ve basın çalışanları varsa, o ülkenin birliği, dirliği istiklal ve istikbali için gerekli olan önemli şartlarından birisi sağlanmış demektir” dedi.

Topçu, yayın hayatını bu anlamda devam ettiren Türkmeneli TV çalışanlarının ve bütün basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

16 OCAK TÜRKMEN ŞEHİTLERİ GÜNÜ

Yalçın Topçu, 16 Ocak Türkmen Şehitleri Günü hususunda da açıklamada bulundu. Topçu, Türkiye’nin Irak halkını birlik, beraberlik ve refah içinde yaşamaları için her zaman desteklediğini, hem Irak halkının hem de Irak Türkmenlerinin daima yanında olduğunu söyledi. 16 Ocak 1980’de Irak hükumeti tarafından idam edilen Türkmen şehitlerini saygıyla anan Topçu, bütün Türkmen şehitleri için rahmet diledi.

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Türkiye Temsilcisi Yayçılı ve Türkmeneli Tv Genel Müdürü Uzunçam, Yalçın Topçu’ya Irak Türkmenlerinin meselelerine gösterdiği ilgi için teşekkür etti. Yayçılı ve Uzunçam, 16 Ocak Türkmen Şehitleri Anma Programının davetiyesi ile Türkmen varlık davasının şehidi Mustafa Kemal Yayçılı’nın mezarından alınan toprağı ve Hasasu kenarından toplanılmış bir avuç çakıl taşını Topçu’ya taktim etti.

Kaynak: Qırım Haber Ajansı – QHA