Şimdi yükleniyor

Çevre için 10 Kilometre Pedal Çevirdiler

cevre icin 10 kilometre pedal cevirdiler

Çevre için 10 Kilometre Pedal Çevirdiler

Bağcılar Belediyesi, çevre bilinci oluşturmak ve duyarlılığı artırmak amacıyla bisiklet turu düzenledi. Her yaştan vatandaşın katıldığı etkinlikte bisiklet tutkunları, 10 kilometre pedal çevirdi.

Bağcılar Belediyesi, 24. Geleneksel Çevre Etkinlikleri kapsamında çevreye olan duyarlılığa dikkat çekmek ve çevre bilinci oluşturmak için bisiklet turu düzenledi. Bu amaçla çevre gönüllüsü her yaştan ilçe sakini Pazar günü saat 07.30’da Bağcılar Belediyesi binası önünde buluştu. Programda Bağcılar Kaymakamı Abdullah Uçgun, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, eşi Nihal Özdemir’e, Cansu Canan Özgen, Fulya Öztürk, Taha Hüseyin Karagöz, Hakkı Alkan, Adem Metan, gibi basın dünyasının ve sosyal medyanın tanınmış isimleri de eşlik etti.

Keyifli bir pazar günü oldu

Genişi katılımla bisiklet turu, Bağcılar Belediyesi binası önünde saat 08.00’de başladı. Katılımcılar, Mahmutbey Caddesi üzerinden İSTOÇ Oto Pazarı’na kadar gidip aynı noktaya geri döndü. 10 kilometre süren bisiklet turu, Bağcılar Belediyesi hizmet binası önünde sona erdi.

Çevre adına güzel ve anlamlı bir faaliyet olduğunu söyleyen Kaymakam Uçgun, “Çevre Haftası münasebetiyle düzenlenen etkinlikte hemşehrilerilerimizle birlikte bisiklet sürdük. Gayet keyifli bir Pazar oldu. İnşallah bundan sonra sıklıkla bisiklet t urlarında bir araya geliriz diye umut ediyorum” dedi.

Çevre konusunda duyarlılık oluşturmak istedik

Çevre Haftası’nda 5 ayrı etkinlik yaptıkların ifade eden Başkan Özdemir ise “Bu hafta içerisinde çiçek dağıtımı, uçurtma şenliği, geri dönüşüm atıklarıyla defile, tiyatro, ödül töreni ve çevre yürüyüşü yaptık.  Bugün de bisiklet turumuzla birlikte karbon salınımının olmaması gerektiğine vurgu yaptık. Bir taraftan da çevre konusunda duyarlılık oluşturmak istedik. Zaten bu anlamda çok çalışmalar yürütüyoruz” şeklinde konuştu.

Sıfır atık konusundaki çalışmalara da değinen Özdemir şunları söyledi: “Emine Erdoğan hanımefendinin başını çektiği sıfır atık projesiyle ilgili çalışmalarda da önemli bir aşama kat ettik. Son bir yıl içinde çalışmalardan dolayı da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’mızdan sıfır atık belgesi almaya hak kazandık. Bu anlayışla yolumuza devam ediyoruz. İnşallah daha temiz ve daha güzel bir dünya çocuklarımızın olacak.”

Kaynak: Bağcılar Belediyesi