Şimdi yükleniyor

Bakü’de “6. Türk Filmleri Haftası” Başlıyor

6 turk filmleri haftasi 2022

Bakü’de “6. Türk Filmleri Haftası” Başlıyor

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları, Azerbaycan Kültür Bakanlığı ve Yunus Emre Enstitüsü Bakü Müdürlüğü’nün destekleriyle Yerli Düşünce Derneği’nin düzenlediği, 6. Türk Filmler Haftası-Bakü etkinliği 17-21 Aralık 2022 tarihlerinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirilecek.

Sinema ve basın camiasından birçok kişinin katılımıyla 17 Aralık 2022 tarihinde yapılacak 6. Türk Filmleri Haftası-Bakü etkinliğinin açılış galası, Nizami Sineması’nda Yönetmen Semih Kaplanoğlu’nun “Bağlılık Hasan” filmiyle gerçekleştirilecek.

Festivale Türkiye’den; T.C. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Ordu Milletvekili ve Yerli Düşünce Derneği Başkanı Metin Gündoğdu, T.C. Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdür Yardımcısı Kemal Uysal, T.C. Kültür Bakanlığı Daire Başkanı Abdulsamet Taş, Yönetmenler Murat Şeker, Mustafa Kara, Tunç Davut, Semih Kaplanoğlu, Yapımcılar Hacı Mehmet Altınel, Galip Güner, Oyuncular İpek Tuzcuoğlu, Fatih Osmanlı, Umut Karadağ ve Türk Filmleri Haftası Genel Koordinatörü ve Yönetmen Öner Kılıç katılım gösterecek.

17-21 Aralık 2022 tarihleri arasında yapılacak olan 6. Türk Filmleri Haftası – Bakü etkinliğinde; “Bağlılık Hasan”, “7. Koğuştaki Mucize”, “İyi Ki Varsın Eren”, “Adanış-Kutsal Kavga”, “Aşkın Ömrü”, “Ankara Yazı – Veda Mektubu” ve “Rafadan Tayfa Göbeklitepe (Animasyon film)” filmleri, sinemaseverlerle ücretsiz buluşacak.