Şimdi yükleniyor

Afetzede Çocuklar “Şeker Çocuk Ramazan Günleri” Etkinliğiyle Yeniden Gülümsüyor

afetzede cocuklar seker cocuk ramazan gunleri etkinligiyle yeniden gulumsuyor

Afetzede Çocuklar “Şeker Çocuk Ramazan Günleri” Etkinliğiyle Yeniden Gülümsüyor

Yunus Emre Enstitüsü, yüzyılın en büyük felaketine tanıklık eden küçük kalplerin taşıdığı büyük acıyı hafifletebilmek ve afetzede çocukların tekrar tebessüm edebilmelerini sağlamak için deprem bölgesinde gerçekleştirdiği psikososyal destek faaliyetlerine Ramazan ayında devam ediyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde Yunus Emre Enstitüsü tarafından afetzede çocuklara yönelik “Şeker Çocuk Ramazan Günleri” adlı etkinlik düzenlendi.

KAHRAMANMARAŞLI ÇOCUKLAR “ŞEKER ÇOCUK RAMAZAN GÜNLERİ” ETKİNLİĞİNDE BİR ARAYA GELİYOR

Enstitü tarafından deprem bölgesinin farklı şehirlerinde düzenlenecek olan etkinliğin ilk durağı Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi oldu. Kahramanmaraşlı afetzede çocuklar “Şeker Çocuk Ramazan Günleri” etkinliğiyle bir araya gelerek deprem felaketinden önce olduğu gibi tekrar yaşıtlarıyla birlikte zaman geçirdi.

Bir dizi faaliyetin bulunduğu ve 25 Mart 2023 tarihinde başlayan “Şeker Çocuk Ramazan Günleri”nde yüz boyama etkinliklerine katılan çocuklar, özel olarak hazırlanan oyun alanında doyasıya eğlendi.

Kukla oyunu, tiyatro gösterimlerinin yanı sıra Ramazan ayının vazgeçilmezleri arasında bulunan geleneksel orta oyunu ve Karagöz gölge oyunu çocukların en çok eğlendiği etkinlikler arasında yer aldı.

“ŞEKER ÇOCUK RAMAZAN GÜNLERİ” ETKİNLİĞİ, DEPREM BÖLGESİNDE 20 GÜN BOYUNCA DEVAM EDECEK

Şeker Çocuk Ramazan Günleri, Kahramanmaraş’ın ardından Hatay, Adıyaman ve Malatya’daki çocukları bir araya getirerek 20 gün boyunca deprem bölgesinde düzenlenen faaliyetlerle devam edecek.

“AKLIM OYUNDA KALDI” ÇOCUK FESTİVALİNİN ETKİNLİKLERİ GAZİANTEP VE HATAY’A TAŞINACAK

Yunus Emre Enstitüsü, geçmişte dünyanın farklı coğrafyalarında çocuklara yönelik gerçekleştirdiği “Aklım Oyunda Kaldı” adlı festivalin etkinliklerini Ramazan ayında Gaziantep ve Hatay’a taşıyacak.

“Aklım Oyunda Kaldı” etkinliğine katılacak olan Gaziantepli ve Hataylı afetzede çocuklar, kaşık bebek yapımından ıhlamur baskıya, Göbeklitepe sütunlarındaki kabartmaların yer aldığı küp yapboz etkinliğinden topaç çevirme oyununa, rüzgârgülü yapımından drama atölyelerine kadar çok sayıda etkinlik ve oyuna katılma fırsatı bulacak.

Kaynak: Yunus Emre Enstitüsü