Şimdi yükleniyor

9.Dünya Helal Zirvesi ve Helal Expo 2023 İstanbul’da Düzenlendi

9.Dünya Helal Zirvesi ve Helal Expo 2023 İstanbul’da Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteklediği 9.Dünya Helal Zirvesi ve Helal Expo 2023 Organizasyonu İstanbul’da gerçekleştirildi.

T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ilgili kuruluşu İslam Ülkeleri Standartlar ve Metroloji Enstitüsü’nün (SMIIC)  iş birliği ve diğer ilgili İİT kuruluşlarının koordinasyonunda ve Discover Events organizasyonunda düzenlenen 9. Dünya Helal Zirvesi İstanbul’da düzenlendi.

Her yıl düzenli olarak gerçekleşen Dünya Helal Zirvesi, dünyanın dört bir yanından uluslararası profesyoneller, akademisyenler ve fıkıh uzmanlarının katılımıyla helal sektörü ile ilgili en son gelişmeleri ve güncellemeleri yansıtan en büyük helal etkinliği konumunda.

Dünya Helal Zirvesi; finans, turizm, gıda, ilaç, eczacılık, kozmetik, tekstil, tesettür moda ve diğer sektörlerde helal ekonomisi ile ilgili konuların tartışıldığı konferanslara ev sahipliği yaparak helal konusunda farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

Dünya Helal Zirvesi akademisyenleri, araştırmacıları, kurumsal paydaşları ve iş insanlarını, helal sektörünün öncüleri ve önde gelen konuşmacıları ile tek çatı altında buluşturuyor.

Helal sektörün öncüleri ve diğer paydaşların yer aldığı zirvede, helal endüstrisindeki başlıca zorluklar ve fırsatlar ele alındı, interaktif panel oturumları ile bilimsel sunumlar ve seminerler sunuldu.

9.Dünya Helal Zirvesi ve Helal Expo 2023 Organizasyonu komitesi tarafından katkılarından dolayı TİKA’ya teşekkür edildi.

Kaynak: TİKA