Yerli Düşünce Dergisi 3. Yaşını Kutladı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı Yalçın Topçu, “Yerli düşünce olarak, tavrımız ve yerimiz her zaman olduğu gibi devletin ve milletin yanında. Yerli düşünce mensupları olarak referandumda ‘evet’, milletin egemenliği için ‘evet’ diyeceğiz. Tek millet için, tek bayrak için üniter yapımızın devamı için ‘evet’ diyeceğiz.” dedi.

Yerli Düşünce Derneği ve Dergisi, kuruluşunun 3. yılını renkli bir geceyle kutladı.  TheGreen Park Hotel’de düzenlenen programda çok sayıda konuk katılırken gecede Türk dansları ve müzikleri konukların beğenisine sunuldu. Programda Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı Yalçın Topçu, AK Parti Ordu Milletvekili ve Yerli Düşünce Derneği Genel Başkanı Metin Gündoğdu, çok sayıda siyasi, bürokratlar, Yerli Düşünce Dergisi yazarları ve Ankara’da yaşayan yabancı öğrenciler yer aldı. Aynı zamandaprograma katılan Yapımcı-Yönetmen Osman Sınav veAzerbaycanlı Sanatçı Azerindegecede büyük ilgi gördü.

Akşam yemeğinde bir araya gelen konuklara hitap eden Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu, Türkiye’nin karşı karşıya olduğu en önemli sorunların başında FETÖ terör örgütü ve PKK olduğunu belirtti.

Topçu, “Başkomutanın çağrısıyla 15 Temmuz’da millet sokağa döküldü. Mescitteki, meyhanedeki erkeği kadını, yaşlısı genci, hep beraber tankların, paletlerin, uçakların kanatlarına asıldı. Arkasında yedi düvelin bulunduğu menfur, alçak ihanet şebekesi, milletin derin ve geniş sinesinde parça parça edildi.” ifadesini kullandı.

Başkanlık sistemine ilişkin Yalçın Topçu, şunları söyledi:

“Önümüze gelecek sandıkta biz bir partiyi vesaireyi, onun yönetim anlayışını, şeklini filan değil, hükümet sistemini değiştireceğiz. Sandığa gittiğimiz zaman şunu oylayacağız. Artık egemenlik milletindir. Egemen olan millettir, devlet millete halimdir. Sandığa gittiğimiz zaman biz tek devleti, tek milleti, tek vatanı, tek bayrağı garanti altına alıyoruz.”

Seçimden sonra herkesin yönetici olamayacağını, hükümet kuramayacağını ve başkanlık sistemiyle birlikte herkesle uzlaşabilen insanların seçileceğini anlatan Topçu, “Bu sistem güçlü insanlar çıkartacak, iktidar güçlü olacak ve millete hesap verecek. Bundan sonra seçilecekler milletin yüzde ellisinden bir fazlasının oyunu alarak seçilmeleri mümkün olacak. Öyle bir yerlere yatıp, koalisyonlar beklemek, ‘oradan bir şey çıkar, biz de bir şey oluruz’ devri bitmiş olacak. Güçlü iktidarlar kurulacak ve o iktidarlar beş yıl sonra millete sandıkta hesap verecek. Aynı zamanda da güçlü bir meclis olacağı için yasama organına da hesap vermiş olacak.” diye konuştu.

“Toplumu FETÖ Terör Örgütü Kutuplaştırdı”

Yerli Düşünce Derneği mensuplarının başkanlık sistemi hakkında söz söylemesi gerektiğini vurgulayan Topçu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Kutuplaşmalardan bahsediliyor. Biz buna yerli düşünce olarak kulak asmış değiliz. Evet, toplumu birileri kutuplaştırdı. FETÖ terör örgütü kutuplaştırdı, bölücü terör örgütü kutuplaştırdı. Terör örgütlerinin arkasında duranlar kutuplaştırdı. Yerli Düşünce olarak, tavrımız ve yerimiz her zaman olduğu gibi devletin ve milletin yanında. Yerli düşünce mensupları olarak referandumda ‘evet’, milletin egemenliği için ‘evet’ diyeceğiz. Tek millet için, tek bayrak için üniter yapımızın devamı için ‘evet’ diyeceğiz.”

Birilerinin başkanlık sistemiyle ilgili birtakım şeyler söylediğini, ama rejimi, anayasanın ilk dört maddesini tartışmadıklarını kaydeden Topçu, “Bu ülkenin ismi Türkiye Cumhuriyeti Devleti, vatanın ismi de Türkiye’dir. Bu vatanda yaşayan Türk’ün, Kürt’ün, Laz’ın, Çerkez’in adı büyük Türk milletidir. Bu milletin bayrağı ay yıldızlı al bayraktır. Bunu kimsenin tartıştığı yok. Yapılacak iş milletin doğrudan iradesiyle iktidarı belirlemektir. Yedi düvel değil, yetmiş yedi düvel el ele vermiş, tıpkı Abdülhamid Han hazretlerine yaptığı gibi Sayın Cumhurbaşkanı üzerinden bizi diz çökertmeye çalışıyorlar. Çökmeyeceğiz Allah’ın izniyle. Öleceksek adam gibi öleceğiz. Medeniyet coğrafyamızda harita belirlemek isteyenler bilsin ki bizler bu coğrafyalarda da olacağız ve harita belirlemeye çalıştıkları masalarda da olacağız ve öleceksek adam gibi öleceğiz.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile farklı gruplarda yetiştiklerini ancak aynı mahallenin çocukları olduklarını anlatan Topçu, “Elin adamları onun yakasını paçası yırtmaya çalışırken, onu asla yalnız bırakmayacağız. Bırakmadık bırakmayacağız.” dedi.

Topçu, 15 Temmuz’dan sonraki duruşundan ve başkanlık sistemi sürecindeki tutumundan dolayı MHP lideri Devlet Bahçeli’yi takdir ettiklerini bildirdi.

“Yerli Düşünce, İrfanımızın Ana Damarıdır”

Topçu’nun ardından konuşma gerçekleştiren AK Parti Ordu Milletvekili ve Yerli Düşünce Derneği Genel Başkanı Metin Gündoğdu, Yerli Düşünce’nin kimliğini ortaya koymaya çalıştıklarını ve yerli düşüncenin milli tarih şuuru olduğunu ifade etti. Gündoğdu konuşmasında şu ifadelere yerverdi:

“Yola çıktığımız andan itibaren tüm medeniyet coğrafyamızın sorumluluğunu üstümüzde hissettik. Kültürel birikimimizi ortaya çıkarmak, birliği inşa etmek adına çalışmalar yaptık. Bu çalışmalarla birlikte Yerli Düşünce’yi oluşturduk ve Yerli Düşünce’nin kimliğini ortaya koymaya çalıştık. Yerli Düşünce, irfanımızın ana damarıdır. Yerli Düşünce, milletimizi ayakta tutan ruh ve mana bütünlüğü demektir. Yerli Düşünce, bu coğrafyadaki hikâyemizdir. Yerli Düşünce, milli tarih şuurumuzdur. Yerli Düşünce Ayasofya’nın yalnızlığını hissetmektir. Yerli ve milli düşünceye mensubiyetin omuzlarımıza yüklediği yükümlülük İ’lây-ı Kelimetullah’tır. İ’lây-ı Kelimetullah, Allah tarafından milletimize verilmiş bir görevdir. Bu görevei şerefle üstleniyoruz ve bu uğurda Yerli Düşünce Derneği olarak ülkemize gelen, misafir olan tüm öğrencilerimizi bu duygularla ağırlıyoruz ve onlara yardımcı oluyoruz. Biz, aynı zamanda onlara şu fırsat veriyoruz. Haftada bir düzenlediğimiz Yerli Düşünce ‘kardeş kahvaltılarında’ öğrenciler kendi ülkelerini diğer ülke öğrencilerine anlatma fırsatı oluyor. Aynı zamanda Türkiye’deki birçok sosyal konuya da temas ederek bu konularla ilgili kendi görüş ve düşüncelerimizi yerli ve milli duruş sergileyen bütün herkesin bu düşünceyle hareket ettiğini belirtmek adına dönem dönem ulusal bazda basın toplantıları yapıp görüşlerimizi açıklıyoruz.”

Yerli Düşünce Derneği’nin yayın organı olan Yerli Düşünce Dergisi’ne destekte bulunan herkese teşekkürlerini ileten Gündoğdu; “Yerli Düşünce Dergisi olarak 26. sayımızın hazırlığını yaptık, çıkartacağız. Hizmette bulunanlara, yazı yazan bütün yazarlarımıza ve yayın ekibimize teşekkür ediyorum. Onlar bizim kimliğimizi oluşturan, ufkumuzu açan, birliğimizi oluşturmamız hususunda, ileriye dönük düşüncelerimizi oluşturma hususunda bize destek veren ilim erbaplarıdır. Onlara buradan tekrar teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Gündoğdu konuşmasında, Yerli Düşünce olarak CumhurbaşkanlığıSistemine “Evet” dediklerini ve sosyal medya üzerinden “Evet” kampanyası açtıklarını belirtti.

Konuşmaların ardından ‘Ben Anadolu’yum’ şiiriyle Hacı Gülhan kürsüye gelerek dinleyicileri coşturdu. Daha sonra TÜRKÜĞ Türk Yurdu Müzik Topluluğu sahneye çıktı. Türk müziklerinin çalınıp söylendiği mini konser konuklardan beğeni topladı. Konser sırasında ellerinde kılıç ve kalkanlarla eski Türk savaşçı askerlerini temsilen sahneye çıkan dansçıların gösterisi büyük ilgi gördü. Program sonunda Azerbaycanlı sanatçı Azerin,sevilen şarkılarını seslendirerek geceye renk kattı.

Yerli Düşünce Derneği'nin faaliyete başlamasının 3. yıl

 

 

 Yerli Düşünce Derneği'nin faaliyete başlamasının 3. yılYerli Düşünce Derneği'nin faaliyete başlamasının 3. yılJ01B9263J01B9617